O CorelDRAWV roce 1987 byli najati softwaroví inženýři Michel Bouillon a Pat Beirne, za účelem vývoje vektorového kreslícího programu. Tento program, nazvaný CorelDRAW, poprvé spatřil světlo světa v roce 1989. Od té doby dokráčel program k současné verzi X7, tedy 17. Rokem 2000 se vydávání nových verzí ustálilo na dvouletý interval. Nynější verze CorelDRAW Graphics Suite X7 uživateli poskytuje balíček profesionálních aplikací, se kterými si poradí jak s vektorovou, tak s rastrovou grafikou. Jedinečná kompatibilita umožňuje téměř libovolně spolupracovat s programy, které nabízí konkurence, nástroje zase dávají grafikovi volnost při vypracování jakkoliv složitých zadání a při přeměně pestrých představ do elektronické podoby.

A co současný balíček Graphics Suite obsahuje?

CorelDRAW X7 - velmi stručně řečeno aplikace pro práci především s křivkami
Corel PHOTO-PAINT X7 - program, ve kterém libovolně upravujeme rastrové obrázky, nejčastěji fotografie
Corel PowerTrace X7 - součást DRAW, jejíž pomocí převedeme rastrovou grafiku na vektorovou
Corel CAPTURE X7 - program, sloužící pro snadné zachycení obrazovky
Corel CONNECT X7 - aplikace, se kterou snadno a rychle vyhledáte obrázky a to jak ve vašem počítači nebo disku, tak na konkrétním webu anebo na stránkách Flickr, iStockPhoto a Fotolia.

K tomu všemu samozřejmě dostanete nepřeberné množství klipartů, fotografií, typů písem a šablon a také knihu, která vás programem a novinkami provede.

Příjemná je také skutečnost, že po zakoupení jedné verze už nejste nuceni pořizovat znovu novou (po jejím vydání), ale pokud vážně novinku potřebujete, postačí tzv. upgrade, který je za výrazně nižší cenu. U verze X7 je drobné omezení- upgradeovat můžete pouze z dvou posledních verzí X5 a X6.